Jesteś tutaj : KALKULATOR KREDYTOWY/Archive for tag PKO BP
Wkład własny otwiera dzrzwi do kredytu hipotecznego niemal w każdym banku

Gdzie po kredyt hipoteczny z wkładem własnym w listopadzie?

Aktualne zestawienie kredytów hipotecznych w 20 % wkładem własnym wskazuje na PKO BP. Atrakcyjność tej oferty polega przede wszystkim na niskiej miesięcznej racie i 0 % prowizji. Ale już całkowity koszt kredytu nie należy do najniższych (do najwyższych też nie). Dlatego zwycięstwo tego banku jest bardzo umowne. Morał z tego taki, że starając się o kredyt hipoteczny należy zapoznać się z ofertami przynajmniej kilku banków.

Czytaj więcej
Aż pięć banków podwyższyło marże kredytów w PLN

Marże kredytów hipotecznych rosną i to nie jest dobra wiadomość dla potencjalnych kredytobiorców.

W ostatnim czasie aż pięć banków zdecydowało się na podwyżkę marż. Jeden z nich - ING Bank Śląski zrobił to nawet w dość drastyczny sposób. Mianowicie podwyższył marżę z 1,65 % do aż 2,35 %. Wszystko to oczywiście odbiło się na medialnym poziomie marży kredytów hipotecznych w PLN, która po wzroście wynosi obecnie 1,65 % dla kredytów z wkładem własnym oraz 1,86 % dla kredytów na 100 % wartości nieruchomości.

Czytaj więcej
Szukając kredytu hipotecznego należy zapoznać się z ofertami kilku banków

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na długie lata.

To dług, który trzeba będzie spłacać przez większą część życia, niezależnie od sytuacji finansowej. Dlatego bardzo ważne jest, by wybór danej oferty kredytowej nie był przypadkowy. Z reguły najpierw szukamy mieszkania, a potem kredytu. A gdy już natrafimy na to wymarzone chcemy, by jak najszybciej było nasze, zatem zaciągamy kredyt hipoteczny w pierwszym banku,  w którym posiadamy zdolność kredytową.

Czy nie lepiej byłoby najpierw zapoznać się z rynkiem hipotek, a natępnie szukać odpowiedniego lokum?

Czytaj więcej
Coraz mniej czasu, by zaciągnąć kredyt na 100 % LTV

Zestawienie kredytów hipotecznych na kwotę 210 tys. zł to zwycięstwo Banku Pekao.

Zadecydowała o tym rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosząca 4,58 %. Jest to najniższa wartość w porównaniu do innych banków z zestawienia. Natomiast takie parametry kredytu, jak marża, prowizja czy wysokość miesięcznej raty wprawdzie nie należą do najniższych, ale też znacznie odbiegają od tych najwyższych wartości.

Oczywiście wygrana Banku Pekao nie dyskwalifikuje pozostałych ofert. Jedynie jest pewną wytyczną w drodze do znalezienia najbardziej atrakcyjnej, ale także dopasowanej do potrzeb danego klienta oferty kredytu hipotecznego.

Czytaj więcej
Poziom przeciętnej marży to 1,59 %

W ostatnim czasie banki dość regularnie podnosiły marże kredytów hipotecznych w PLN.

Teraz sytuacja się uspokoiła. Żadna instytucja bankowa nie dokonała negatywnych zmian, co wpłynęło na obniżkę medialnej marży z poziomu 1,61 % do 1,59 %. Spadło także przeciętne oprocentowanie kredytów hipotecznych z 4,33 % do 4,32 %.

Za to wskaźnikiem, który może wzrosnąć w najbliższym czasie jest zdolność kredytowa. A to za sprawą nowelizacji Rekomendacji S, która zakłada wzrost maksymalnego okresu kredytowania do 30 lat (do tej pory banki przy wyliczaniu zdolności kredytowj zobowiązane były uwzględniać 25 - letni limit).

Czytaj więcej
Najwięcej pieniędzy pożyczy Bank Millennium

Stała umowa o pracę, brak dodatkowych zobowiązań  i wysokie zarobki to recepta na otrzymanie kredytu hipotecznego.

Osoby spełniające te trzy warunki dostaną kredyt hipoteczny w każdym banku. Kwota kredytu o jaką mogą wnioskować zależy oczywiście przede wszystkim od wysokości miesięcznych dochodów. Im są one wyższe, tym większy kredyt można uzyskać.

Czytaj więcej
Aż pięć banków podniosło marże kredytów

W marżach kredytów hipotecznych w PLN powiało chłodem, a to dlatego, bo aż pieć banków podwyższyło jej wysokość. 

Tak naprawdę medialna marża rośnie już od czterech miesięcy. Obecnie osiągnęła poziom 1,61 %. Co gorsza wzrost marży pociągnął za sobą nieznaczny, ale jednak wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych w PLN. Na szczęście nie spowodowało ta istotnego pogorszenia zdolności kredytowej.

Czytaj więcej
Aż pieć banków podwyższyło marże kredytów hipotecznych

W marżach kredytów hipotecznych kilka przykrych niespodzianek.

Aż pieć banków podwyższyło marże kredytowe. Co ciekawe zmiany te dotyczą kredytów hipotecznych z wkładem własnym. Do tej pory własne środki pieniężne były przepustką do lepszych (tańszych) ofert. Teraz uległo to zmianie i kredytobiorcy dysponujący wkładem własnym muszą liczyć się z tym, że marże zaciąganych kredytów nieznacznie, ale jednka wzrosły, osiągając nawet poziom powyżej 2 % (Alior Bank).

Czytaj więcej
Oprocentowanie kredytów hipotecznych w PLN to tylko 4 % w skali roku

Kredyt hipoteczny w PLN oprocentowany w wysokości 4 % w skali roku!

Takiej okazji nie można przegapić, tym bardziej, że nie wiadomo jak długo potrwa. Dlatego należy "kuć żelazo, póki gorące" - to apel do wszystkich potencjalnych kredytobiorców. Właśnie teraz jest najlepszy moment by zaciągnąć kredyt hipoteczny na zakup własnego mieszkania.

Rekordowo niskie oprocentowanie, atrakcyjne warunki kredytowe (przy skorzystaniu z cross - sellingu) - nie warto dłużej czekać! Przysłowiowe cztery kąty są teraz na wyciągnięcie ręki.

Czytaj więcej
Kredyty hipoteczne na 100 % ltv już tylko do końca 2013 roku

Kredyty hipoteczne na 100 % LTV to najbardziej popularna forma finansowania kupna własnego mieszkania.

To właśnie takie rozwiązanie najchętniej wybierają kredytobiorcy z bardzo prostego powodu - ich miesięczne zarobki nie pozwalają na odłożenie wkładu własnego.

O ile miesięczna pensja to za mało, by móc odkładać pieniądze, to jednak może być wystarczająca, żeby ubiegać się o kredyt hipoteczny na 100 % wartości nieruchomości. Tym bardziej, że w ostatnim czasie obserwujemy systematyczny wzrost zdolności kredytowej.

Czytaj więcej