Jesteś tutaj : KALKULATOR KREDYTOWY/Archive for tag Credit Agricole
Wkład własny otwiera dzrzwi do kredytu hipotecznego niemal w każdym banku

Gdzie po kredyt hipoteczny z wkładem własnym w listopadzie?

Aktualne zestawienie kredytów hipotecznych w 20 % wkładem własnym wskazuje na PKO BP. Atrakcyjność tej oferty polega przede wszystkim na niskiej miesięcznej racie i 0 % prowizji. Ale już całkowity koszt kredytu nie należy do najniższych (do najwyższych też nie). Dlatego zwycięstwo tego banku jest bardzo umowne. Morał z tego taki, że starając się o kredyt hipoteczny należy zapoznać się z ofertami przynajmniej kilku banków.

Czytaj więcej
Aż pięć banków podwyższyło marże kredytów w PLN

Marże kredytów hipotecznych rosną i to nie jest dobra wiadomość dla potencjalnych kredytobiorców.

W ostatnim czasie aż pięć banków zdecydowało się na podwyżkę marż. Jeden z nich - ING Bank Śląski zrobił to nawet w dość drastyczny sposób. Mianowicie podwyższył marżę z 1,65 % do aż 2,35 %. Wszystko to oczywiście odbiło się na medialnym poziomie marży kredytów hipotecznych w PLN, która po wzroście wynosi obecnie 1,65 % dla kredytów z wkładem własnym oraz 1,86 % dla kredytów na 100 % wartości nieruchomości.

Czytaj więcej
Najwięcej pieniędzy pożyczy Bank Millennium

Stała umowa o pracę, brak dodatkowych zobowiązań  i wysokie zarobki to recepta na otrzymanie kredytu hipotecznego.

Osoby spełniające te trzy warunki dostaną kredyt hipoteczny w każdym banku. Kwota kredytu o jaką mogą wnioskować zależy oczywiście przede wszystkim od wysokości miesięcznych dochodów. Im są one wyższe, tym większy kredyt można uzyskać.

Czytaj więcej
Najniższa rata kredytu na samochód w BNP Paribas

Końcówka wakacji to niezbyt sprzyjający okres dla sprzedawców samochodów.

Większość osób w tym okresie skupia się na zbliżającej się szkole. Książki, zeszyty oraz inne przybory szkolne często stanowią nielada wyzwanie dla niejednej rodziny.

Chociaż patrząc z drugiej strony nowy samochód mógłby się teraz bardzo przydać. Przecież znaczna część rodziców musi odwozić swoje pociechy do szkoły, a tu liczy się komfort i bezpieczeństwo. Zatem zakup nowego samochodu właśnie w tym okresie może być naprawdę dobrym pomysłem. A domowy budżet nie odczuje zbytnio dodatkowego obciążenia finansowego, jeżeli tylko wybierzemy tanki kredyt na samochód.

Czytaj więcej
Aż pięć banków podniosło marże kredytów

W marżach kredytów hipotecznych w PLN powiało chłodem, a to dlatego, bo aż pieć banków podwyższyło jej wysokość. 

Tak naprawdę medialna marża rośnie już od czterech miesięcy. Obecnie osiągnęła poziom 1,61 %. Co gorsza wzrost marży pociągnął za sobą nieznaczny, ale jednak wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych w PLN. Na szczęście nie spowodowało ta istotnego pogorszenia zdolności kredytowej.

Czytaj więcej
Aż pieć banków podwyższyło marże kredytów hipotecznych

W marżach kredytów hipotecznych kilka przykrych niespodzianek.

Aż pieć banków podwyższyło marże kredytowe. Co ciekawe zmiany te dotyczą kredytów hipotecznych z wkładem własnym. Do tej pory własne środki pieniężne były przepustką do lepszych (tańszych) ofert. Teraz uległo to zmianie i kredytobiorcy dysponujący wkładem własnym muszą liczyć się z tym, że marże zaciąganych kredytów nieznacznie, ale jednka wzrosły, osiągając nawet poziom powyżej 2 % (Alior Bank).

Czytaj więcej
Marże kredytów w dalszym ciągu pozostają na niezmienionym poziomie

Po raz kolejny wzrosła zdolność kredytowa Polaków.

A to za sprawą dziewiątego już z rzędu spadku oprocentowania kredytów hipotecznych w PLN. Obecnie można uzyskać o mniej więcej 15% wyższą kwotę niż jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. W praktyce jest to suma większa o ok. 100 tys. zł, zakładając, że rodzina ubiegająca się o kredyt hipoteczny osiąga miesięczny dochód w wysokości 8 tys. zł netto.

Spadek oprocentowania kredytów hipotecznych w PLN znacznie uatrakcyjnił oferty kredytowe w kilku bankach.

Czytaj więcej
Sprawdź oferty kredytów hipotecznych z wkładem własnym

Dlaczego warto kupić nieruchomość z rynku pierwotnego?

Po pierwsze jest to nowe budownictwo, prowdopodobnie z materiałów bardzo dobrej jakości, według obecnie obowiązujących standardów. Po drugie wnętrza takiego mieszkania są puste w związku z tym mamy możliwość od początku do końca wpływać  na jego wygląd. Sami kreujemy naszą "domową" rzeczywistość. Po trzecie nowe, o wysokim standardzie mieszkanie będzie nam w przyszłości łatwiej sprzedać, niż tzw. stare budownictwo.

Czytaj więcej
Sprawdź, gdzie najtaniej zaciągnąć kredyt hipoteczny z wkładem własnym

Każda osoba mająca zdolność kredytową, a do tego posiadająca wkład własny jest wymarzonym klientem dla każdego banku.

Żadna instytucja tak łatwo nie wypuści z rąk "modelowego" potencjalnego kredytobiorcy. Będzie on na pewno kuszony różnymi obniżkami i promocjami, mającymi na celu przekonać go, że to właśnie oferta tego banku jest najbardziej atrakcyjna.

Czytaj więcej
Bank Nordea liderem w zestawieniu kredytów hipotecznych z wkładem własnym

Co tak naprawdę decyduje o atrakcyjności kredytu hipotecznego. Co sprawia, że właśnie ta, a nie inna oferta jest najtańsza?

Nie jest to marża, oprocentowanie, nie jest to także wysokość miesięcznej raty. Najbaradziej pożądany kredyt hipoteczny to ten z najniższym łącznym kosztem. Doskonale widać to na przykładzie poniższego zestawienia, w którym prym wiedzie Bank Nordea. Bo co nam z niskiej raty, konkurencyjnej marży czy atrakcyjnej prowizji, jeżeli łączny koszt kredytu będzie pozostawiał wiele do życzenia.

Czytaj więcej