Jesteś tutaj : KALKULATOR KREDYTOWY/Archive for tag Bank Nordea
Kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie problemów finansowych

Kredyty gotówkowe cieszą się ostatnio dużą popularnością.

Polacy coraz chętniej zaciągają kredyty gotówkowe nie tylko z powodu kryzysu w domowym budżecie, ale także, by spełniać swoje marzenia. Wymarzone wakacje,  nowy samochód czy remont mieszkania - wszystkie te rzeczy finansowane są przeważnie kredytem gotówkowym.

Taka pożyczka to naprawdę dobre i tanie rozwiązanie na różne dylematy finansowe. Trzeba tylko uważać, by zaciągnąć ją w odpowiednim banku.

Czytaj więcej
Aż pięć banków podwyższyło marże kredytów w PLN

Marże kredytów hipotecznych rosną i to nie jest dobra wiadomość dla potencjalnych kredytobiorców.

W ostatnim czasie aż pięć banków zdecydowało się na podwyżkę marż. Jeden z nich - ING Bank Śląski zrobił to nawet w dość drastyczny sposób. Mianowicie podwyższył marżę z 1,65 % do aż 2,35 %. Wszystko to oczywiście odbiło się na medialnym poziomie marży kredytów hipotecznych w PLN, która po wzroście wynosi obecnie 1,65 % dla kredytów z wkładem własnym oraz 1,86 % dla kredytów na 100 % wartości nieruchomości.

Czytaj więcej
Coraz mniej czasu, by zaciągnąć kredyt na 100 % LTV

Zestawienie kredytów hipotecznych na kwotę 210 tys. zł to zwycięstwo Banku Pekao.

Zadecydowała o tym rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosząca 4,58 %. Jest to najniższa wartość w porównaniu do innych banków z zestawienia. Natomiast takie parametry kredytu, jak marża, prowizja czy wysokość miesięcznej raty wprawdzie nie należą do najniższych, ale też znacznie odbiegają od tych najwyższych wartości.

Oczywiście wygrana Banku Pekao nie dyskwalifikuje pozostałych ofert. Jedynie jest pewną wytyczną w drodze do znalezienia najbardziej atrakcyjnej, ale także dopasowanej do potrzeb danego klienta oferty kredytu hipotecznego.

Czytaj więcej
Poziom przeciętnej marży to 1,59 %

W ostatnim czasie banki dość regularnie podnosiły marże kredytów hipotecznych w PLN.

Teraz sytuacja się uspokoiła. Żadna instytucja bankowa nie dokonała negatywnych zmian, co wpłynęło na obniżkę medialnej marży z poziomu 1,61 % do 1,59 %. Spadło także przeciętne oprocentowanie kredytów hipotecznych z 4,33 % do 4,32 %.

Za to wskaźnikiem, który może wzrosnąć w najbliższym czasie jest zdolność kredytowa. A to za sprawą nowelizacji Rekomendacji S, która zakłada wzrost maksymalnego okresu kredytowania do 30 lat (do tej pory banki przy wyliczaniu zdolności kredytowj zobowiązane były uwzględniać 25 - letni limit).

Czytaj więcej
Najwięcej pieniędzy pożyczy Bank Millennium

Stała umowa o pracę, brak dodatkowych zobowiązań  i wysokie zarobki to recepta na otrzymanie kredytu hipotecznego.

Osoby spełniające te trzy warunki dostaną kredyt hipoteczny w każdym banku. Kwota kredytu o jaką mogą wnioskować zależy oczywiście przede wszystkim od wysokości miesięcznych dochodów. Im są one wyższe, tym większy kredyt można uzyskać.

Czytaj więcej
Najniższa rata kredytu na samochód w BNP Paribas

Końcówka wakacji to niezbyt sprzyjający okres dla sprzedawców samochodów.

Większość osób w tym okresie skupia się na zbliżającej się szkole. Książki, zeszyty oraz inne przybory szkolne często stanowią nielada wyzwanie dla niejednej rodziny.

Chociaż patrząc z drugiej strony nowy samochód mógłby się teraz bardzo przydać. Przecież znaczna część rodziców musi odwozić swoje pociechy do szkoły, a tu liczy się komfort i bezpieczeństwo. Zatem zakup nowego samochodu właśnie w tym okresie może być naprawdę dobrym pomysłem. A domowy budżet nie odczuje zbytnio dodatkowego obciążenia finansowego, jeżeli tylko wybierzemy tanki kredyt na samochód.

Czytaj więcej
Bank Millennium króluje w sierpniowym rankingu gotówek

Gdzie najtaniej zaciągnąć kredyt gotówkowy (patrz: kalkulator kredytu gotówkowego) na kwotę 2 tys. zł?

Sierpniowe zestawienie gotówek wskazuje na Bank Millennium. Bank ten oferuje najniższą miesięczną ratę i atrakcyjne oprocentowanie. Wogóle klient pragnący zaciągnąć taką kwotę kredytu gotówkowego jest łakomym kąskiem dla banku i każda instytucja finasowa będzie starała się przekonać takiego kredytobiorcę do swojej oferty.

Czytaj więcej
Aż pięć banków podniosło marże kredytów

W marżach kredytów hipotecznych w PLN powiało chłodem, a to dlatego, bo aż pieć banków podwyższyło jej wysokość. 

Tak naprawdę medialna marża rośnie już od czterech miesięcy. Obecnie osiągnęła poziom 1,61 %. Co gorsza wzrost marży pociągnął za sobą nieznaczny, ale jednak wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych w PLN. Na szczęście nie spowodowało ta istotnego pogorszenia zdolności kredytowej.

Czytaj więcej
Kredyt na samochód? Najtańszy mBank i MultiBank!

W ofertach kredytów na samochód ostatnio "królowały" banki z grupy BRE.

Nie inaczej jest i tym razem. MultiBank i mBank to instytucje finansowe do których należy udać się w pierwszej kolejności celem zaciągnięcia kredytu samochodowego. Dogodna rata, niskie oprocentowanie, a przede wszystkim najmniejszy całkowity koszt kredytu to mocny as w rękawie. Odstraszać nieco może 3 % prowizja, ale przy kredytach na samochód banki rzadko kiedy rezygnują z prowizji.

Czytaj więcej
Sprawdź czy stać Cię na kredyt za pomocą kalkulatora kredytu gotówkowego

Wakacje to czas kiedy szybciej i łatwiej jest podjąć decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego.

Wymarzone wakacje, remont mieszkania czy po prostu chęc zakupu jakiegoś nowego "drobiazgu" to główne powody, dla których rozglądamy się za atrakcyjną ofertą kredytową.

Jednak zawsze na początku analizujemy nasze przychody i wydatki, by sprawdzić, czy możemy sobie pozwolić na dodatkowe zobowiązania. W takiej chwili bardzo pomocny jest odpowiedni kalkulator kredytowy - w tym przypadku kalkulator kredytu gotówkowego. Dzięki niemu nie tylko wstępnie ocenimy zdolność kredytowa, ale także w wielu przypadkach wyświetli nam się lista banków, w których możemy ubiegać się o kredyt.

Czytaj więcej